Kurs samoobrony

Organizujemy zajęcia z samoobrony. Ich celem jest uświadomienie wszystkim uczestnikom, jakie możliwości drzemią w ich własnych ciałach oraz nauczenie ich odpowiedniego wykorzystania tych możliwości. Kurs samoobrony pozwoli wykorzystać naturalne odruchy oraz zbudować pewność siebie, co będzie pomocne w przypadku ewentualnej sytuacji zagrożenia.

W trakcie treningów omawiane są różne, potencjalne scenariusze sytuacji, które wiążą się z zagrożeniem. Przedstawione są wszystkie podstawowe schematy działań, podzielone na cel ataku. Na tej podstawie wyróżniamy napady:

 

  • rabunkowe,

  • wykonywane przez osoby nietrzeźwe lub będące pod wpływem narkotyków,

  • orzeprowadzane przez osoby agresywne, chcące spowodować krzywdę fizyczną,

  • na tle seksualnym.

Celem treningów samoobrony jest nauczenie kursantów przybierania prawidłowej postawy względem agresora, poznanie słabych punktów napastnika, wzmocnienie psychiki, przyswojenie technik związanych z obroną konieczną oraz poszerzyć swoją świadomość na temat własnego ciała.

Organizowany przez nas kurs jest realizowany w naszej siedzibie mieszczącej się na terenie Warszawy. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem swoich umiejętności oraz wiedzy na temat obrony.